Nem volt zökkenőmentes a tavalyi év Deszken, ennek ellenére sok sikeres projekt valósult meg. Király László polgármester a Delmagyar.hu-nak adott interjújában elmondta, fedett, üveges kerékpártárolókat építettek négy helyen a településen, amelyeket örömmel használnak a helyiek. Emellett rekortán futópálya épült és felújítottak a sportcentrumot. Hatalmas siker, hogy több éves próbálkozás után nyár közepén kijött egy kormányhatározat, amely a szennyvíz-hálózat fejlesztésére zöld utat adott. Mintegy 920 millió forinttal nevesítette a deszki fejlesztési terveket a kormány. Szintén nagy eredmény, hogy megkötötték a kivitelezési szerződést a Szőregi sor felújítására, tavasszal indulhat is a munka.