Sokan adták vérüket az elmúlt héten is Csongrád-Csanádban, de változatlanul a reméltnél kevesebben keresték fel a véradásokat. A Magyar Vöröskereszt megyei szervezete 520 önkéntesre számított, ebből 409-en nyújtották karjukat. Több kitelepült véradásukon és intézeti véradásnapon magasabb lehetett a részvétel, de így is kevesebb véradóra tudtak számítani. A megkezdődő nyári szabadságolások ilyenkor nem teszik könnyebbé a véradásszervezést, ezért is kérnek mindenkit, aki teheti: menjen el vért adni.